HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI Kayit110
HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI Kayit110
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 5326 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: Çarş. Ara. 31, 1969 - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI

YazarMesaj
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774

HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI Empty
MesajKonu: HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI   HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI EmptySalı Eyl. 07, 2010 8:49 pm

HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI H.AVCI_
HANEFİ AVCI HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR

Bir dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkanı, Eskişehir İl Emniyet Müdürü olan Hanefi Avcı’dan tartışma yaratacak iddialar…
Emniyet teşkilatında teknik-elektronik istihbaratın kurucusu olarak bilinen Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Fethullah Gülen cemaatinin başta emniyet ve yargı olmak üzere devlet kurumları içindeki yapılanmasıyla ilgili kitap yazdı…
Avcı, piyasaya yeni çıkan “Haliç’te Yaşayan Simonlar” adlı kitabında “Aslında herkes biliyor ama kimse dillendirmiyor. Ben açıkça ifade ediyorum ki, son zamanlarda gündemi meşgul eden tüm iddiaları yayan cemaattir” diyor…
“Büyük illerin emniyet müdürleri ve valileri bilsinler ki, emirlerindeki polislerin bir kısmı kendilerini değil, cemaatin imamını amir olarak kabul ediyor” iddiasını dile getiriyor, ancak somut kanıt ve belgelere değil ‘tecrübelerine ve duyumlarına’ dayanıyor…
Bir dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkanı, Eskişehir İl Emniyet Müdürü olan Hanefi Avcı’nın “Haliç’te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat” adlı Kitabın adı nerden geliyor?
Hanefi Avcı, kitabına koyduğu “Haliç’te Yaşayan Simonlar” adının anlamını kitabında şöyle açıklıyor:
Simonlar… Onlara empoze edilmiş, beyinlerine işlenmiş örgüt gerçekleri uğruna savaşıyorlar, bu gerçekler uğruna ölümü göze alıyorlar, bunun dışındaki haksızlıklara ses çıkarmıyorlar… İtaat kültürünün hakim olduğu, grup menfaati için itaatin istendiği her yerde Simonlar var.
Haliç… Haliç bir zamanlar inanılmaz kötü kokuyordu. Midem bulanıyordu, Haliç’ten geçmek benim için ölümdü… Fakat Haliç’in etrafında yaşayanlara bakıyordum, onlar parklarda geziyor, yemek yiyor, hatta piknik yapıyordu. Bu durum bana çok tuhaf gelmişti. Demek ki insanlar uzun süre kaldıkları ortamda yanlışlıklara, hatalara ve bütün anormalliklere alışıyor, uyum sağlıyor. Türkiye için de aynı şey sözkonusu…
bir örgüte ideolojik bir gruba ya da bir cemaate bağlandın mı, kişisel iradeni ve özgürlüğünü kaybedip, o grubun liderliğinin iradesine kendini teslim ediyorsun. Yanlış ya da doğru diye birşey kalmıyor, grubun amaçları her şeyi belirliyor, hak da adalet de izafi hale geliyor. Tıpkı Simon’daki gibi… Şunu artık bilmeliyiz ki, karşımızda arkadaşlarımız, meslektaşlarımız yok, bir ideolojiye, bir gruba bağlanmış, o grubun disiplinine tabi olmuş örgüt mensupları var. Artık bunu kabullenmeliyiz…

KİTABI PDF FORMATINDA İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK'İ TIKLAYINIZ

http://ul.to/cv9eu9

.
https://herteldensite.yetkin-forum.com

HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR - HANEFİ AVCI
1 sayfadaki 1 sayfası