KAPTAN ÇENGEL-5 Kayit110
KAPTAN ÇENGEL-5 Kayit110
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 5319 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: Çarş. Ara. 31, 1969 - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Similar topics

KAPTAN ÇENGEL-5

4 posters
YazarMesaj
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 12:06 am

KAPTAN ÇENGEL-5 Boaz_r10

SOLDAN SA?A
1-Dalg?çl?k'da,fazla orta kulak bas?nc?n? azaltmak amac?yla,a??z ve burun kapal?yken yutkunulmak suretiyle yap?lan tekni?in ad?.
3-K?ra?? tahmininde kullan?lan bir psikrometre çe?idi.
5-Bizans kaynaklar?na göre Hunlara ba?l? bir Türk kavmi.
6-Bal?klar? su titre?imlerinin ba?lang?c?na do?ru yüzme?e veya oradan uzakla?maya iten bedeni tepki.
9-Osmanl?lar zaman?nda,ak?l hastalar?n?n tedavi edildi?i hastanelere verilen isim.***Kuzey sumatra'da, her elin avcu içinde tutulan,içinde yanan

mumlar dikili tabaklarla kad?nlar ve erkeklerin (bizdeki k?na dans?na benzer) oynad??? bir oyun.
11-Karadenizde,Rumlardan kalma ve baz? k?y? köylerinde,oynanad???nda (ya?mur duvas?n?n tersine) havan?n aç?p,düzelerek güne? ç?kaca??na

inan?lan bir halk oyunumuz.
12-1.Mehmet’in kulland??? bir tür sar?k.
13-Briç oyunu esnas?nda masan?n yan?nda oturarak oyunu seyreden kimse.(yabanc? dil)
14-Katolik rahiplerinin giydi?i takke ( papan?n beyaz, kardinallerin k?rm?z?, piskoposlar?n menek?e rengi, di?erlerinin siyah).
15-15. yüzy?l ba?lar?ndan 19. yüzy?l?n son yar?s?na de?in Japonya’n?n en önemli sava?ç? klanlar?ndan biri.
17-Kemerpatl?can?,tuz,tereya??,so?an,k?yma,taze çekilmi? karabiber,maydanoz,taze nane,maydanoz saplar?,et suyu,yo?urt ve sar?msak ile yap?lan

bir osmanl? yeme?i.
18-Normal bir insan?n dinlenme s?ras?nda,soluk al?p verdi?i hava kapasitesine verilen isim.
20-Osmanl?lar zaman?nda,cuma namazlar?n? takiben,özellikle büyük camilerde halk'a nasihatler ve vaaz veren ki?iye verilen isim.
23-??tar'?n yeralt? dünyas?na indi?i s?ralarda onun isteklerini di?er tanr?lara ileten ve tanr?lar?n veziri olarak bilinen ki?i.
25-Koyun,dana vb.’nin yüre?i,akci?er ve karaci?erleri ile so?an,biber ve yulaf ezmesi kat?larak pi?irilen yahni.

YUKARDAN A?A?I
1-Tasavvufta manevi e?itimini belli bir ?eyhe ba?lanmadan tamamlama durumu.
2-5 uncia’ya e?it Roma bak?r sikkesi.
3-XVI. Ve XVII. Yüzy?llarda kullan?lm??,çift sapl? bir çe?it ud.
7-Eski Türklerde,kullan?lan bir oklava çe?idi.Özellikle ?ehriye açmakta kullan?l?rd?.
9-?am ipeklilerinin,Avrupada dokunan taklidlerinin ad?.Türklerin kibar kâ?ânelerinde dö?emelik ve perdelik olarak kullan?lm??d?r.
10-Özellikle eski Yunanistan’da kutsal gizemlerin ya da dini törenlein resmi aç?mlay?c?s? kahin; öncü papaz.
11-Büyük bölümü senegal'de ya?ayan müslüman halk.
12-16.yy'dan ba?layarak,Türk kuma?lar? ve dolay?s?yla giyim e?yas? üzerinde kullan?lm?? bir i?leme motifinin ad?.
15-Osmanl?larda giyim ku?am üzerine bir halk a?z?."K???n yaz k?l?k k?yafetiyle dola?ma".Örne?in;Baba z?p?r o?luna ç?k???r,>>-O?lum...paltonu giysene

atk?n? alsana,bu havada ..........
gibi soka?a ç?k?l?rm? !!!->>.
17-Kasapl?k hayvan kaburgas?n?n küçük küçük parçalara ayr?larak kavrulmas?na verilen isim.
20-Eski Roma'da ayakkab?c?lar ve kitapc?lar mahallesi.***Ondokuzuncu yüzy?lda Bal?kesir yöremizde,ço?unlukla ayaktak?m? ve avam esnaflar

taraf?ndan gömlek üstüne giyilen,kolsuz,k?sa ve ön taraf? çapraz bir giyim e?yas?.
23-Bir sesli harfin akustik ifadesi.***Eski ça?larda kullan?lan çok de?erli bir boyar madde.

EXCEL FORMATLI L?NK: http://www.dosya.tc/server6/2sLuws/KAPTAN_ENGEL-5.xls.html

GÖNDERME ADRES?: cuneytkaptan@gmail.com

KEY?FL? ÇÖZÜMLER D?LER?M

SAYGI VE SEVG?LER?MLE
https://herteldensite.yetkin-forum.com
Rongaz
üye
Rongaz

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 15/09/57
Erkek Mesaj Sayısı : 2108

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 12:17 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

HIZIR GİBİ YETİŞTİN, ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN, ÇOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, SAĞOLASIN, VAROLASIN, ELLERİN DERT GÖRMESİN, HEMEN İNDİRDİM...Smile

SEVGİLERİM VE SAYGILARIMLA
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 12:22 am

Sv Kardeşlik,

İlgi ve alakana ben teşekkür ederim...Bulmacasız kalmayasınız diye düşündüm...İnşallah babamda görür burada,haber vermedim çünki.
Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 12:27 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

SAYGI DEĞER IŞITMAN ALBAYIM OLMADAN BULMACA ÇÖZÜLEBİLİR Mİ, İLK İŞİM KENDİLERİNE İLETMEK OLDU, BOŞLUKTA KALMIŞTIK, ÇOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, SAĞOLASIN, VAROLASIN...Smile

Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 1:18 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

SORULARIN MAŞALLAHI VAR ŞİMDİLİK ÜÇ SORUNUN YANITINI BULABİLDİM, HARİKA SORULAR HAZIRLAMIŞSIN, EMEKLERİNE SAĞLIKLAR OLSUN...Smile

tevrat
üye
tevrat

Adı: : Tevrat Pamuk
Doğum Tarihi : 06/05/54
Erkek Mesaj Sayısı : 448

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 5:02 am

DOSTLAR,

ŞABLONU ZANNEDERSEM SAĞLIKSIZ OLARAK İNDİRDİM.ŞABLONA YANIT YAZAMIYORUM.
Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 6:08 am

SEVGİLİ TEVRAT

İNDİRMİŞ OLDUĞUM ÇENGEL BULMACA ŞABLONUNU POSTA ADRESİNİZE İLETMİŞ BULUNUYORUM, KOLAY GELSİN...

Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 8:10 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

SS 9/2 SORUSUNU ÇOK ARADIN MI? İMANI GEVRETTİ HALA BULAMADIM, HARİKA BİR SORU YAKALAMIŞSIN, TEBRİK EDİYORUM, ARAMAYA DEVAM...Smile

Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 8:16 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

BUGÜNLÜK BU KADAR YETER, KAFAM AMBALE OLDU, YARINA DEVAM EDECEĞİMDEN EMİN OLABİLİRSİN...Smile

Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 11:25 pm

Sv.Tevrat Hocam, cevaplarınız tek eksik ile (diğerleri tam doğru olarak) alınmıştır.Gösterdiğiniz ilgi ve alakaya teşekkür eder,kutlarım.

Saygı ve Sevgilerimle
tevrat
üye
tevrat

Adı: : Tevrat Pamuk
Doğum Tarihi : 06/05/54
Erkek Mesaj Sayısı : 448

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPtsi Nis. 22, 2013 11:49 pm

SV.KAPTAN,

ÇOK GÜZEL BİR ÇENGEL'Dİ.

TEŞEKKÜRLER..
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptySalı Nis. 23, 2013 12:03 am

Hocam beğenmene sevindim.inşallah devamıda gelir,maksat sizleri bulmacasız bırakmamak...
Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptySalı Nis. 23, 2013 12:33 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

BİZLERİ BULMACASIZ BIRAKMA LÜTFEN, HER BULMACA KABULÜMÜZDÜR, BOŞLUK İNSANI ÇOK AMA ÇOK YIPRATIYOR, ŞİMDİDEN EMEKLERİNE SAĞLIKLAR OLSUN DİYORUM...Smile

Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptySalı Nis. 23, 2013 1:17 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

SAYENDE DOLU DOLU BİR ZAMAN DİLİMİ YAŞADIM, ELİNE BEYNİNE SAĞLIKLAR OLSUN, ÇENGEL BULMACA ÇÖZÜMÜNÜ POSTA ADRESİNE İLETMİŞ BULUNUYORUM, SAĞOLASIN, VAROLASIN, TEŞEKKÜRLER EDİYORUM...Smile

Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyPerş. Mayıs 09, 2013 1:16 am

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

YİNE ORTALARDA YOKSUN, BİR GÖRÜNÜP UZUN SÜRE KAYBOLUYORSUN, ÇENGEL BULMACALARINI BEKLİYORUZ, ARA ÇOK AÇILDI, BİZLERİ BOŞLUKTA BIRAKMA LÜTFEN...Smile

cahit1956
üye
cahit1956

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 75

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyCuma Haz. 07, 2013 8:58 pm

sevgili rongaz , ÇENGEL 5 SORUYORUM.

ss9-2 KUZEY sumartra da her eli avucu içinde tabaklarla kadınların ve
erkeklerin oynadığı bir oyun. T-R-----L--
SS 23. İŞTAR ın yeraltı dünyasına....ve tanrıların veziri olarak bilinen kişi..
P----A--A-

ALAKANA VE İLGİNE TŞK EDERİM
Rongaz
üye
Rongaz

KAPTAN ÇENGEL-5 Empty
MesajKonu: Geri: KAPTAN ÇENGEL-5   KAPTAN ÇENGEL-5 EmptyCuma Haz. 07, 2013 11:55 pm

SEVGİLİ CAHİT

SAĞLIKLI VE HUZURLU GÜZEL BİR HAFTASONU DİLİYORUM...

SS 9/2 : TARİPİRİNG

SS 23 : PAPSUKKAL

KAPTAN ÇENGEL-5
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÇENGEL-1
» ÇENGEL-3
» KAPTAN'CA SORULAR-2