SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 3281 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Cüneyt Kaptan
Admin
avatar

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 63

MesajKonu: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Perş. Ağus. 08, 2013 1:31 amSOLDAN SAĞA
1-Eski dilde,Hazır.***Argo'da,Aptal,sersem,bön.***Hellenler'de,Genellikle ağaçtan veya fildişinden yapılan,dans eden,kadın müzisyenler tarafından birbirine vurularak çalınan bir müzik aleti.***Müjde.
2-İstanbulluların,burda yaşayan yabancılar ve özellikle fransızlar için kullandığı bir adlandırma.***Sancak,bayrak.***Roma tarihinin başlangıcında, para yerine geçen işaretsiz veya işaretli tunç çubuk.***Suyla dönen bir çeşit değirmen.***Gizlenmek,saklanmak, .... olmak.
3-Veterinerlikte,Bir batında tek yavru doğuran.***Silahlı kuvvetler ile yargı organları dışında,kamu ile ilgili bütün kuruluşlarda denetim görevi yapabilen cumhurbaşkanına bağlı kamu kurumunun kısa adı.***Marshall Adaları, internet kodu.***Antik Helen zamanında,avuntu ve ilaç olarak,hastalıklardan ve dertlerden kurtulmada etkili olduğuna inanılan müzik parçaları.
4-ABD'de yaşayan,rengi genelde külrengi,siyah olan,doksan santim kadar uzunlukta bir memeli türü.***Eski dilde;Tahkir etme,hakir görme.***Bir çok meslekde kullanılan bir el aleti.***Bir harfimizin okunuşu.***Bir nota.
5-Güney batı yörelerimizde,küçük hediyeler ile yapılan düğün çağırısı.***Kütahya'nın bir ilçesi.***Alkollü bir içki.***1959'da çevrilen ve onbir akademi ödülü alan bir ABD filmi.
6-Eğilim.***Japonların halk şiiri.(Japonca).***Sinema,tiyatro Vb. gülüt.(yabancı dil).
7-Nefis,benlik.***Mağara.***Yirminci yüzyılın başlarında SSCB'de yasama meclisi.***Bir meyve.***Kıbrıs'da bir şehir.***Bir ağırlık ölçü biriminin kısa yazılışı.
8-Dünyanın uydusu.***Geminin demir atması.***Eski dilde köleyi serbest bırakmak.***Eski dilde nabız atışı.
9-(tersi)Tüzel kişiliğe sahip bir ticaret ortaklığının kısa yazılışı.***Bağışlama.***Alaska'da bir şehir.***Bir haber ajasımızın kısa yazılışı.***Tersine olarak.***Bir renk.
10-Resimde bayrağı görülen bir ada ülkesi.***Ortalama.***Bir kebap çeşidi.
11-Borç kapatma.***Tam yerine denk gelmek,anlamındaki bir deyimde geçen bir söz.***İspanyol romancı Miguel de Cervantes Saavedra'nın bir romanı.***Bir harfimizin okunuşu.
12-Van-Erciş'de kullanılan,kıl iplik yada yünden dokunan iri gözenekli bir çuval.***Dar boğaz.***Bir nota.***Hırvatistan için internet ülke kodu.***Güzel.
13-Eski dilde ezan okunacak yer.***Bir uzunluk ölçü biriminin kısa yazılışı.***Partner.***Sansargillerden,kürkü değerli,bir hayvan.***Kuşatma.
14-Bir yazı sanatı.***Eski dilde,devamlı yağmur yağması.***Duyulmamış az kullanılan sözcüklerle kurulan cümleler.***19 Mayıs 1989'da kurulmuş bir sivil toplum kuruluşumuzun kısa adı.
15-(tersi)Halk dilinde erken.***Fenerbahçe futbol takımında,teknik direktörlük yapmış bir futbol adamımızın adı.***Çad için internet ülke kodu üst seviye alan adı.***Gözüm kadar sevdiğim manasında bir bayan ismi.
16-Bir kadın giysisi.***Eroin ve öbür morfin türevlerinin yarattığı bağımlılıkların tedavisinde kullanılan ve yapay olarak bireşimlenen güçlü uyuşturucu.***Özellikle kadınların bulunduğu hapishane.
17-Şiir okuyan, şiir söyleyen, şiir yazan.***Amaç.***Herhangi bir enzimin sınıfını belirten bir numara, (....... Numarası).***Sinir.
18-Avrupa döviz kuru mekanizması.(kısaca)***Bir nota.***Puuc mimarlık üslubunun en önemli örneklerinden biri olan Maya kenti.***(tersi)Sinema ve tiyatroculukta,gösterim.***Bir harfimizin okunuşu.
19-Tarihte Isparta devletinin yönetimini üstlenmiş olan ve yirmisekiz üyesi bulunan ihtiyarlar heyeti.***Eski yunan tiyatrosunda,tanrıları yüksekde göstermek amacıyla kullanılan bir askı düzeneği.***Karın boşluğu içerisinde, etrafı kapsülle çevrilmiş biçimde safra birikimi.
20-Bir karides türü.***Kez,defa.***Bir fikri güçlendirmek için,özdeyiş yada atasözü kullanmaya verilen isim.***Tantal’ın simgesi.

YUKARDAN AŞAĞI
1-Böceklerde yağ veya vaks damlacıkları kapsayan kan hücresi tipi.***Artvin yöremizde,kale denilen büyük bir taşın üzerine koyulan küçük bir taşı vurmak için uğraşılan bir oyun.
2-Nikel elementinin simgesi.***İlave.***Argo'da,Başklarıyla birlikteyken tesettüre uyup örtünen,bu ortamın dışında ise özgürce giyinan kadın.***Bilgi dağarcığını artırmak amacıyla sistematik olarak sürdürülen yaratıcı çalışma ve bu bilginin yeni uygulamalar yaratmak için kullanılması.
3-Eski Türklerde bir san.***Çirkefleşmek.
4-(tersi)Eski bir savaş silahı.***Osmanlılarda,donanmada olan,bu günkü tuğamiral karşılığına denk gelen rütbe.***Borazanın çıkardığı ses***Bir harfimizin okunuşu.
5-Teni berrak ve ışıklı olan.***Bir nota.***Japonyadaki dev holdinglere verilen ad.
6-Nikaragua için internet ülke kodu.***Erzincan köylerinde kadınların feslerinin alın bölgesinde bulunan altın dizisi.***Olunca,olursa,olsa da.
7-Fransa'da Loire ve Gironde nehirleri arasında,bataklık yüzeyini oluşturan ve tıkızlığı nedeniyle bent yapımında kullanılan killere verilen ad.***Anadolu'da Gümüşhane yöresinde,satala'dan nikopolis'e giden yol üzerinde olduğu sanılan,eski bir konak yeri.***Eski Türklerde devlet.
8-Hitit döneminde kullanılan,çırpma telli enstrümanlardan,Lirlerin süslemesinde kullanılan değerli taşlara verilen isim.***Osmanlı sarayların'da cariyelerin kıdemli olanı.***(tersi)Eşek sesi.***Üroloji konusunda,her yıl amerikada düzenlenen en kapsamlı ve katılımlı kongrenin kısa adı.
9-Boş yere beklemek(argo).***Kuyruksokumundaki kemiklere verilen isim.
10-Gül.***Halk dilinde dişi bir hayvanın gebe kalması.***Tıp'da sıklıkla kullanılan bir görüntüleme tekniği ve teknolojisi.
11-Utanma duygusu.***Halk dilinde kayınbirader.***Bir renk.***Bir aydınlanma aracı.***Yaprakların düz ve parlak bölümü.
12-Tiyatroda oyuncuların listesi, .... Personale.***Bir harfimizin okunuşu.***Bir harfimizin okunuşu.***İsrail'de bir şehir.
13-Sümerlilerce kullanılan bir çeşit tef.***Kökeninin Hindistanın kuzey batısı olduğu bilinen,hece sistemine dayalı bir alfabe.***Mimarlıkta kullanılan bir cetvel.***Radyoizotop görüntüleme.(kısaca).
14-Kürekle aktarılabilecek kadar koyu bir çamurun suyu giderildikten sonra geriye kalan artık.***Eski dilde casus.***Bir hayvan.***(tersi)Tarla sınırı.***Ruslar tarafından geliştirilen ve karadan havaya güdümlü bir silahın kısa adı.
15-(tersi)Stronsiyum elementinin simgesi.***(tersi)Çin halk cumhuriyetinin devlet başkanlarından birinin adı.***Eski dilde korkutma.***Balıkçılıkta kullanılan ipliklerin  ağırlığını gösteren bir ölçü birimi.
16-İki tarafı da kesen kılıç.***Denizcilikte teknenin rüzgar yönüne bir yaklaşıp bir uzaklaşarak seyir etmesi.
17-Bozulmaması için ölüyü ilaçlama.***(tersi)İran'da küçük bir şehir.***Çocuk doğurtan kadın.
18-Bir yüzey ölçü birimi.***Kalayın simgesi.***Faydalı bir besin maddesi.***Eski dilde,bülbül.***Soylu.
19-Adana yöremizde,mercimek,soğan,patates,bulgur,domates ve yağ ile yapılan bir yemek türü.***Bukalemun balığı'da denilen bir akvaryum balığı.
20-Ayakları bulunmadığı için yılan'a benzetilen ve solucan yiyen bir kertenkele türü.***Litvanya'in internet kod harfleri.***Guyana'da çeşitli odunları belirten bir terim.Puro ...., Pamuk ...., Siyah ...., Kırmızı ... gibi isimler alan çeşitleri vardır.
21-Ancak evli olan kişilerin girip eğlenebildikleri yer.***Afrika'da yetişen;Çatı,doğrama ve araba yapımında kullanılan,sarımsı esmer renkte,kaba dokulu yarı sert bir ağaç
22-Bekar.***Estetik olarak,dişlerin ön yüzeylerine konulan kaplama.***Herzaman var olan.
23-Ünlü bir vatansever ve şairimizin soyadı.***Bir harfimizin okunuşu.***Eski anatomide,erkeklik organı.
24-Ordu yöremizde bulunan bir armut çeşidi.***Bir nota.***Güçlü bir masal yaratığı.
25-Argo'da gerçekleşmesi imkânsız durum.***Bir nota.


İNDİRME LİNK'İ : http://s3.dosya.tc/server9/tB4iHm/BO_KAPTAN.xls.html

GÖNDERME ADRESİ :  cuneytkaptan@gmail.com

ACELE BİR ÇALIŞMA OLDU AMA YİNEDE İLGİLENECEK OLAN DOSTLARA KEYİFLİ ÇÖZÜMLER DİLERİM
SAYGI VE SEVGİLERİMLE
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://herteldensite.yetkin-forum.com
tevrat
üye
avatar

Adı: : Tevrat Pamuk
Doğum Tarihi : 06/05/54
Erkek Mesaj Sayısı : 428
Kayıt tarihi : 30/09/09
Yaş : 64

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Ptsi Ağus. 12, 2013 12:44 am

SV.KAPTAN,
BANA ÇOK ZOR GELEN VE UĞRAŞTIRAN, GÜZEL BULMACANIZIN ÇÖZÜMÜ EKSİK OLARAK GÖNDERİLÖİŞTİR.EMEKLERİNİZE SAĞLIK.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cüneyt Kaptan
Admin
avatar

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 63

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Salı Ağus. 13, 2013 9:31 pm

sv.Hocam,canın sağolsun.İlgine teşekkürler...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://herteldensite.yetkin-forum.com
Rongaz
üye
avatar

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 1832
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 58

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Salı Ağus. 13, 2013 9:47 pm

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI POSTA ADRESİNE İLETMİŞ BULUNUYORUM, HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, SAĞOLASIN, VAROLASIN...Very Happy 


SEVGİLERİM VE SAYGILARIMLA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cüneyt Kaptan
Admin
avatar

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 63

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Salı Ağus. 13, 2013 9:50 pm

Sv.Demirhan ilgine teşekkürler,selamlar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://herteldensite.yetkin-forum.com
cahit1956
üye
avatar

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 72
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 62

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   C.tesi Ağus. 17, 2013 4:46 am

Sevgili rongaz,
3/3 Antik helen zamanında...... P_İGNON
12/6 Güzel..... _ _ _ S
13/2 Kökeni Kuzey batı hindistan alfabesi.... KHA_ _ ŞN

Teşekkür ederim....
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
avatar

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 1832
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 58

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   C.tesi Ağus. 17, 2013 5:08 am

SEVGİLİ CAHİT

3/3 : PAİGNON
12/6 : MİS
13/2 : KHAROŞİ


KOLAY GELSİN...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cahit1956
üye
avatar

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 72
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 62

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Paz Ağus. 18, 2013 2:08 am

sv. rongaz tşk ederim.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
avatar

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 1832
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 58

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Paz Ağus. 18, 2013 2:10 am

RİCA EDERİM, SEVGİLİ CAHİT, TAKILDIĞINIZ YER OLURSA BEN BURALARDAYIM...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cahit1956
üye
avatar

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 72
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 62

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Paz Ağus. 18, 2013 4:58 am

sv rogaz 14-3 ss duyulmamış az kullanıLAN   i-şa-yat    tşk ederim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
tevrat
üye
avatar

Adı: : Tevrat Pamuk
Doğum Tarihi : 06/05/54
Erkek Mesaj Sayısı : 428
Kayıt tarihi : 30/09/09
Yaş : 64

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Paz Ağus. 18, 2013 5:07 am

S.S.14-3: Duyulmamış az kullanılan sözcüklerle kurulan cümleler: İNŞAİYAT
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
avatar

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 1832
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 58

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Paz Ağus. 18, 2013 5:46 am

SEVGİLİ TEVRAT

TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, BENİM YOKLUĞUMU HİSSETTİRMEMİŞSİNİZ...Smile

SEVGİLERİM VE SAYGILARIMLA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cahit1956
üye
avatar

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 72
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 62

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Ptsi Ağus. 19, 2013 1:40 am

Sv.rongaz. 8-2 geminin demir alması -rsa. Ya 6-2. Erzincan köylerinde kadınların feslerine...annek. Buldum. Cevap bekliyorum tşk ederim..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
avatar

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 1832
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 58

MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   Ptsi Ağus. 19, 2013 8:11 am

SEVGİLİ CAHİTİRSA
ANNİK

KOLAY GELSİN...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: KARE BULMACALAR :: KAPTAN'CA BULMACA :: KARE BULMACALAR-
Buraya geçin: