BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR Kayit110
BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR Kayit110
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 4284 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

 BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 65

BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR Empty
MesajKonu: BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR   BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR EmptyPtsi Ocak 11, 2010 11:49 am

HERTELDEN SİTESİ KULLANIMI VE UYULMASI GEREKEN KURALLARI

FORUM KURULUŞU : 26.09.2009


MADDE 1-MİSYONUMUZ


Her türlü bilgi ve genel kültüre açık olmak inancı ile güzel Türkçe’miz başta olmak üzere evrensel boyutta, kültür, bilim, sanat, örf, adet vb. her türlü gerçek bilgiye ulaşılmasının önemini kavramış, bunların değerini bilen, "bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır" diye düşünen, her insana "Sevgili" diye hitap eden dostlar meclisi kurmak ve geleneksel aile yapısı içinde; "Büyükleri saymak, küçükleri sevmek "ilkesi ile önce saygı sonra sevgiyi düşünen bir güzel paylaşım ortamı oluşturmaktır.

MADDE 2 - AİLE ÜYELİĞİ

a)Foruma üye olan her dostumuz, üyelik kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum ya da görmedim gibi bir beyanat kabul edilmez.

b)Kayıt sırasında doldurulması zorunlu alanların mutlaka eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. Buradaki bilgiler ile her aile ferdimiz birbirini daha iyi tanıma fırsatı bulacaktır.

c)Ailemize kayıt olma yaşımız minimum 16 olup, 18 yaşından küçük üyelerimiz, kayıt sırasında mutlaka velilerinin onayını alabilmemiz için gerekli bilgileri vermelidirler. Aksi takdirde maalesef üyeliğin aktivasyonu mümkün olmayacaktır.

d)Her üyemiz kayıt sırasında verecekleri bilgilerinden sorumlu olacak ve aksinin tespiti ile adminlerin takdirine bağlı olarak üyeliğini kaybedebilecektir.

e)Üye olurken ahlaksız isim seçilmemeli, imzalarda siyasi amaçlı yazılar ve reklam yapılmamalıdır. Resim olarak kesinlikle açık saçık ya da politika ilgili bir resim olmamalı ve kesinlikle bir siyasi partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Avatar olarak üyemizin kendi resmi veya site içindeki avatar galerimizden bir resim seçilerek konulmalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinebilir. Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.

f)Kayıt sözleşmesi kabul edildiğinde, Bu site ve forumlarında T.C. yasalarına aykırı mesaj yazılamayacağı da kabul edilmiş olmaktadır. Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar yasal olmayan ya da itiraz edilebilecek her türlü materyali mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak olsa da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, adminlerin (kendilerine ait mesajlar hariç) sorumlu tutulamayacağı da peşinen kabul edilmiş demektir.

MADDE 3 - FORUM KULLANIMI

a)Forum içi yazışmalarda; Her dostumuzdan ailemize yakışır bir biçimde saygı, sevgi ve ciddiyet sınırları içinde ifadelere yer vermesi beklenir. Aksi davranışlar halinde ilgili dostumuza site yöneticilerimiz tarafından yapılacak yazılı ya da şifahi uyarılara rağmen devamı halinde üyeliklerinin silinmesi yoluna gidilecektir.

b)Foruma yazılacak konular, ilgili konu başlıkları altına yazılmalıdır. Bu konuya dikkat etmenizi özellikle rica ediyoruz.Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir
bölümde yazıldığına karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme taşırlar veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

c)Bu site Siyasi kişiliği olmayan bir sitedir.Forum'da siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

d)Ailemiz üyeleri, kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak profil kısmından kişisel bilgilerini güncelleyip,forum kullanım ayarlarını değiştirebilirler
.

e)Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Bu şekilde açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir

f)Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticiler görmeden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere veya admin'e bildiriniz.Formlarda bilerek ve ısrarla boş yada anlamsız mesaj yazan/gönderen her üyenin siteye erişimi, Yönetici takdirine bağlı olarak süreli yada süresiz olarak engellenir.

g)Uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım ya da bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

h)Forum'un resmi dili Türkçe'dir. Uluslararası konuşulan dil olan İngilizce de kullanılabilir. Diğer dillerin kullanımı Yönetici iznine bağlıdır. Kabul edilen alfabe Latin alfabesidir.

i)Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz. Ayrıca Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

j)Fıkra dahi olsa, Türk gelenek ve göreneklerine aykırı yazılar yayınlamak; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsellik içeren yazılar yazmak ve bu konularda resimler yayınlamak; küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır.

k)Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar.

MADDE - 4 BİLİNMESİ GEREKEN KONULAR

a)Forum kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O zaman öyle bir kural yoktu diye itiraz edilemez.

b)Mazeretsiz olarak Forum'a 180 gün (6 Ay) süre ile giriş yapmayanların ya da 90 günden beri hiç mesaj yazmayanların üyeliklerinin silinmesi, Forum yönetimi tarafından gerekli görüldüğünde uygulanabilir.

c)Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak (yöneticiler dışında)aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile Üyelik kaydının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa Ban edilirler.

d)Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, fikir alışverişinde, bilgi paylaşımında bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca yaptığınız paylaşımlar için,karşılıklı olarak hiç bir şey talep edilemez.

e)Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forumun veya yöneticilerinin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

f)Bu site ile benzer konuları kapsayan ve bu formatdaki,Sitelere/Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil),Yada Hangi amaçla olursa olsun bu siteden,(Başka bir site/forum'da yayınlamak üzere) izinsiz alıntılar yapmak YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır !

g)Pornografik içerik, yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları, kumar ve kumar ile alakalı içerik, silah ve silah mühimmatlarının satış ve tanıtımı, tez ya da öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımı kesinlikle Yasaktır!!!

h)Site içerisinde yayınlanan bütün resimler, logolar ve yayınlanan yazılar sahibine ve yayıncısına aittir.Hangi amaçla olursa olsun "alıntı" şeklinde yapılacak paylaşımlar da kaynak gösterilmesi zorunludur...Daha sonra Ailemizi müşkül durumda bırakmamak için bu konuya özellikle dikkat etmenizi rica ederiz...

i)Hack-Hacking konusunda sadece güvenlik önlemleriyle ilgili bilgiler yer alabilir. Bunun dışında hack-hacking içerikli hiçbir materyal forumda barındırılamaz.

j)Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar. Uyarı yapılması yetkili inisiyatifindedir.

k)Kurallar bölümünde zikredilmemesine rağmen, ortaya çıkabilecek her türlü genel geçer kural ve davranış ihlalleri karşısında Admin ve Yöneticiler gerekli önlemleri alma tasarrufuna sahiptirler.

l)Daha önce forumdan silinen/uzaklaştırılan üyelerin ,kayıt kabulleri veya fark edildikleri takdirde izlenecek yol Yöneticilerin takdirindedir.

m)Bu Internet sitesi yöneticileri sitenin yayın politikasında, görsel ve teknik altyapısında, Forum kuralları, kullanım sözleşmesi, üyelik sistemi, politikalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

n) Benzer içerikli,Başka bir site yönetiminde görev alan bir üyemiz'in sitemizdeki üyeliği düşer.


o) Bu Internet sitesine üye olan ya da mesaj yazan herkes yukarıdaki kuralları okuyup kabul etmiş sayılacaktır.


MADDE - 5 ÖZEL KURALLAR

a) Sitenin "Cumhuriyet pazar bulmacaları yardımlaşma köşesi"nde yayınlanan bulmacanın doğru cevap şablonu iki hafta sonraki periyotda aynı köşede yayınlanmaktadır.Herhangi bir nedenle ve bir başka köşede daha önce yayınlanması halinde yayınlayan üye hakkında yapılacak işlem,Yöneticinin takdirindedir.


MADDE - 6 YÜRÜRLÜK

Bu Site Kullanım ve Uyulması Gerekli Kuralları, yayımlandığı tarihten itibaren geçerlidir.En son Cüneyt Kaptan tarafından Paz Kas. 07, 2010 1:17 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://herteldensite.yetkin-forum.com
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 65

BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR Empty
MesajKonu: Geri: BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR   BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR EmptyPaz Mayıs 20, 2012 12:21 am

Sevgili Dostlar,

"HERTELDEN SİTESİ KULLANIMI VE UYULMASI GEREKEN KURALLARI"na

20.05.2012 tarihi itibariyle Madde-5 eklenmiştir.Bilgilerinize sunarım...

Saygı ve Sevgilerimle


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://herteldensite.yetkin-forum.com
 
BİLİNMESİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: GENEL KONULAR :: SİTE KURALLARI-
Buraya geçin: