İSTANBUL EFSANELERİ Kayit110
İSTANBUL EFSANELERİ Kayit110
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 5298 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: Çarş. Ara. 31, 1969 - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Similar topics

İSTANBUL EFSANELERİ

YazarMesaj
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774

İSTANBUL EFSANELERİ Empty
MesajKonu: İSTANBUL EFSANELERİ   İSTANBUL EFSANELERİ EmptyCuma Tem. 09, 2010 2:14 am

İSTANBUL EFSANELERİ Origamige5
İSTANBUL EFSANELERİ
Bir varmış, bir yokmuş. Diyarların en güzeli, efsanelerin sultanı bir şehr-i İstanbul varmış... İstanbul'n sırlar dolu mekanları, her gün gelip geçtiğimiz yerlerin bilinmeyen öyküleri, bizleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.
Bir varmış, bir yokmuş... Allah'ın kulu çokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal iken, pireler berber iken; eşek mühürdar, katır silahtar iken; ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken; yaranı safa, kızıştı kafa, ak sakal, kara sakal, berber elinden yeni çıkmış bir taze sakal... Kasap olsam sallayamam satırı, nalbant olsam nallayamam katırı, hamama girsem sorar mıyım natırı, nadan olan bilmez ahbap hatırı.
Dereden geldim, tepeden geldim, sandığa girdim bir de ne göreyim, köşede bir hanım otruyor. Şöyle ettim, böyle ettim, hanım yerinden kalktı, yüzüme baktı, çıktık birlikte yola, ne sağa saptık ne sola... Az gittik uz gittik, dere tepe düz gittik, altı ay bir güz gittik, bir de arkamıza baktık ki bir arpa boyu yer gitmişiz... Ne dönülür geri, ne gidilir ileri, sana bir masal söyleyeyim bari gel beri...
Bir varmış, bir yokmuş. Diyarların en güzeli, efsanelerin sultanı bir şehr-i İstanbul varmış... İstanbul'n sırlar dolu mekanları, her gün gelip geçtiğimiz yerlerin bilinmeyen öyküleri, bizleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.
Körler ülkesinin karşısına kurulan kent,
Ayasofya efsaneleri,
Kız kulesi, aşk kulesi,
Süleymaniye Camii'nin harcı,
Rumelihisarı efsaneleri,
Tahta kılıcın sihri,
Gizemli el,
Sümbül Efendi efsanesi,
Eli kesilen mimar ve daha neler neler...

İSTANBUL EFSANELERİ Gzlx Linkleri Görmek İçin: Ziyaretçi iseniz lütfen ÜYE Olunuz
SAYGI VE SEVGİLERİMLE
https://herteldensite.yetkin-forum.com

İSTANBUL EFSANELERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İSTANBUL BULUŞMASI
» İSTANBUL'UN LEZZET NOKTALARI