KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Kayit110
KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Kayit110
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 4284 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

 KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPerş. Ağus. 08, 2013 1:31 am

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI R8tpq

SOLDAN SAĞA
1-Eski dilde,Hazır.***Argo'da,Aptal,sersem,bön.***Hellenler'de,Genellikle ağaçtan veya fildişinden yapılan,dans eden,kadın müzisyenler tarafından birbirine vurularak çalınan bir müzik aleti.***Müjde.
2-İstanbulluların,burda yaşayan yabancılar ve özellikle fransızlar için kullandığı bir adlandırma.***Sancak,bayrak.***Roma tarihinin başlangıcında, para yerine geçen işaretsiz veya işaretli tunç çubuk.***Suyla dönen bir çeşit değirmen.***Gizlenmek,saklanmak, .... olmak.
3-Veterinerlikte,Bir batında tek yavru doğuran.***Silahlı kuvvetler ile yargı organları dışında,kamu ile ilgili bütün kuruluşlarda denetim görevi yapabilen cumhurbaşkanına bağlı kamu kurumunun kısa adı.***Marshall Adaları, internet kodu.***Antik Helen zamanında,avuntu ve ilaç olarak,hastalıklardan ve dertlerden kurtulmada etkili olduğuna inanılan müzik parçaları.
4-ABD'de yaşayan,rengi genelde külrengi,siyah olan,doksan santim kadar uzunlukta bir memeli türü.***Eski dilde;Tahkir etme,hakir görme.***Bir çok meslekde kullanılan bir el aleti.***Bir harfimizin okunuşu.***Bir nota.
5-Güney batı yörelerimizde,küçük hediyeler ile yapılan düğün çağırısı.***Kütahya'nın bir ilçesi.***Alkollü bir içki.***1959'da çevrilen ve onbir akademi ödülü alan bir ABD filmi.
6-Eğilim.***Japonların halk şiiri.(Japonca).***Sinema,tiyatro Vb. gülüt.(yabancı dil).
7-Nefis,benlik.***Mağara.***Yirminci yüzyılın başlarında SSCB'de yasama meclisi.***Bir meyve.***Kıbrıs'da bir şehir.***Bir ağırlık ölçü biriminin kısa yazılışı.
8-Dünyanın uydusu.***Geminin demir atması.***Eski dilde köleyi serbest bırakmak.***Eski dilde nabız atışı.
9-(tersi)Tüzel kişiliğe sahip bir ticaret ortaklığının kısa yazılışı.***Bağışlama.***Alaska'da bir şehir.***Bir haber ajasımızın kısa yazılışı.***Tersine olarak.***Bir renk.
10-Resimde bayrağı görülen bir ada ülkesi.***Ortalama.***Bir kebap çeşidi.
11-Borç kapatma.***Tam yerine denk gelmek,anlamındaki bir deyimde geçen bir söz.***İspanyol romancı Miguel de Cervantes Saavedra'nın bir romanı.***Bir harfimizin okunuşu.
12-Van-Erciş'de kullanılan,kıl iplik yada yünden dokunan iri gözenekli bir çuval.***Dar boğaz.***Bir nota.***Hırvatistan için internet ülke kodu.***Güzel.
13-Eski dilde ezan okunacak yer.***Bir uzunluk ölçü biriminin kısa yazılışı.***Partner.***Sansargillerden,kürkü değerli,bir hayvan.***Kuşatma.
14-Bir yazı sanatı.***Eski dilde,devamlı yağmur yağması.***Duyulmamış az kullanılan sözcüklerle kurulan cümleler.***19 Mayıs 1989'da kurulmuş bir sivil toplum kuruluşumuzun kısa adı.
15-(tersi)Halk dilinde erken.***Fenerbahçe futbol takımında,teknik direktörlük yapmış bir futbol adamımızın adı.***Çad için internet ülke kodu üst seviye alan adı.***Gözüm kadar sevdiğim manasında bir bayan ismi.
16-Bir kadın giysisi.***Eroin ve öbür morfin türevlerinin yarattığı bağımlılıkların tedavisinde kullanılan ve yapay olarak bireşimlenen güçlü uyuşturucu.***Özellikle kadınların bulunduğu hapishane.
17-Şiir okuyan, şiir söyleyen, şiir yazan.***Amaç.***Herhangi bir enzimin sınıfını belirten bir numara, (....... Numarası).***Sinir.
18-Avrupa döviz kuru mekanizması.(kısaca)***Bir nota.***Puuc mimarlık üslubunun en önemli örneklerinden biri olan Maya kenti.***(tersi)Sinema ve tiyatroculukta,gösterim.***Bir harfimizin okunuşu.
19-Tarihte Isparta devletinin yönetimini üstlenmiş olan ve yirmisekiz üyesi bulunan ihtiyarlar heyeti.***Eski yunan tiyatrosunda,tanrıları yüksekde göstermek amacıyla kullanılan bir askı düzeneği.***Karın boşluğu içerisinde, etrafı kapsülle çevrilmiş biçimde safra birikimi.
20-Bir karides türü.***Kez,defa.***Bir fikri güçlendirmek için,özdeyiş yada atasözü kullanmaya verilen isim.***Tantal’ın simgesi.

YUKARDAN AŞAĞI
1-Böceklerde yağ veya vaks damlacıkları kapsayan kan hücresi tipi.***Artvin yöremizde,kale denilen büyük bir taşın üzerine koyulan küçük bir taşı vurmak için uğraşılan bir oyun.
2-Nikel elementinin simgesi.***İlave.***Argo'da,Başklarıyla birlikteyken tesettüre uyup örtünen,bu ortamın dışında ise özgürce giyinan kadın.***Bilgi dağarcığını artırmak amacıyla sistematik olarak sürdürülen yaratıcı çalışma ve bu bilginin yeni uygulamalar yaratmak için kullanılması.
3-Eski Türklerde bir san.***Çirkefleşmek.
4-(tersi)Eski bir savaş silahı.***Osmanlılarda,donanmada olan,bu günkü tuğamiral karşılığına denk gelen rütbe.***Borazanın çıkardığı ses***Bir harfimizin okunuşu.
5-Teni berrak ve ışıklı olan.***Bir nota.***Japonyadaki dev holdinglere verilen ad.
6-Nikaragua için internet ülke kodu.***Erzincan köylerinde kadınların feslerinin alın bölgesinde bulunan altın dizisi.***Olunca,olursa,olsa da.
7-Fransa'da Loire ve Gironde nehirleri arasında,bataklık yüzeyini oluşturan ve tıkızlığı nedeniyle bent yapımında kullanılan killere verilen ad.***Anadolu'da Gümüşhane yöresinde,satala'dan nikopolis'e giden yol üzerinde olduğu sanılan,eski bir konak yeri.***Eski Türklerde devlet.
8-Hitit döneminde kullanılan,çırpma telli enstrümanlardan,Lirlerin süslemesinde kullanılan değerli taşlara verilen isim.***Osmanlı sarayların'da cariyelerin kıdemli olanı.***(tersi)Eşek sesi.***Üroloji konusunda,her yıl amerikada düzenlenen en kapsamlı ve katılımlı kongrenin kısa adı.
9-Boş yere beklemek(argo).***Kuyruksokumundaki kemiklere verilen isim.
10-Gül.***Halk dilinde dişi bir hayvanın gebe kalması.***Tıp'da sıklıkla kullanılan bir görüntüleme tekniği ve teknolojisi.
11-Utanma duygusu.***Halk dilinde kayınbirader.***Bir renk.***Bir aydınlanma aracı.***Yaprakların düz ve parlak bölümü.
12-Tiyatroda oyuncuların listesi, .... Personale.***Bir harfimizin okunuşu.***Bir harfimizin okunuşu.***İsrail'de bir şehir.
13-Sümerlilerce kullanılan bir çeşit tef.***Kökeninin Hindistanın kuzey batısı olduğu bilinen,hece sistemine dayalı bir alfabe.***Mimarlıkta kullanılan bir cetvel.***Radyoizotop görüntüleme.(kısaca).
14-Kürekle aktarılabilecek kadar koyu bir çamurun suyu giderildikten sonra geriye kalan artık.***Eski dilde casus.***Bir hayvan.***(tersi)Tarla sınırı.***Ruslar tarafından geliştirilen ve karadan havaya güdümlü bir silahın kısa adı.
15-(tersi)Stronsiyum elementinin simgesi.***(tersi)Çin halk cumhuriyetinin devlet başkanlarından birinin adı.***Eski dilde korkutma.***Balıkçılıkta kullanılan ipliklerin  ağırlığını gösteren bir ölçü birimi.
16-İki tarafı da kesen kılıç.***Denizcilikte teknenin rüzgar yönüne bir yaklaşıp bir uzaklaşarak seyir etmesi.
17-Bozulmaması için ölüyü ilaçlama.***(tersi)İran'da küçük bir şehir.***Çocuk doğurtan kadın.
18-Bir yüzey ölçü birimi.***Kalayın simgesi.***Faydalı bir besin maddesi.***Eski dilde,bülbül.***Soylu.
19-Adana yöremizde,mercimek,soğan,patates,bulgur,domates ve yağ ile yapılan bir yemek türü.***Bukalemun balığı'da denilen bir akvaryum balığı.
20-Ayakları bulunmadığı için yılan'a benzetilen ve solucan yiyen bir kertenkele türü.***Litvanya'in internet kod harfleri.***Guyana'da çeşitli odunları belirten bir terim.Puro ...., Pamuk ...., Siyah ...., Kırmızı ... gibi isimler alan çeşitleri vardır.
21-Ancak evli olan kişilerin girip eğlenebildikleri yer.***Afrika'da yetişen;Çatı,doğrama ve araba yapımında kullanılan,sarımsı esmer renkte,kaba dokulu yarı sert bir ağaç
22-Bekar.***Estetik olarak,dişlerin ön yüzeylerine konulan kaplama.***Herzaman var olan.
23-Ünlü bir vatansever ve şairimizin soyadı.***Bir harfimizin okunuşu.***Eski anatomide,erkeklik organı.
24-Ordu yöremizde bulunan bir armut çeşidi.***Bir nota.***Güçlü bir masal yaratığı.
25-Argo'da gerçekleşmesi imkânsız durum.***Bir nota.


İNDİRME LİNK'İ : http://s3.dosya.tc/server9/tB4iHm/BO_KAPTAN.xls.html

GÖNDERME ADRESİ :  cuneytkaptan@gmail.com

ACELE BİR ÇALIŞMA OLDU AMA YİNEDE İLGİLENECEK OLAN DOSTLARA KEYİFLİ ÇÖZÜMLER DİLERİM
SAYGI VE SEVGİLERİMLE
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://herteldensite.yetkin-forum.com
tevrat
üye
tevrat

Adı: : Tevrat Pamuk
Doğum Tarihi : 06/05/54
Erkek Mesaj Sayısı : 435
Kayıt tarihi : 30/09/09
Yaş : 67

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPtsi Ağus. 12, 2013 12:44 am

SV.KAPTAN,
BANA ÇOK ZOR GELEN VE UĞRAŞTIRAN, GÜZEL BULMACANIZIN ÇÖZÜMÜ EKSİK OLARAK GÖNDERİLÖİŞTİR.EMEKLERİNİZE SAĞLIK.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:31 pm

sv.Hocam,canın sağolsun.İlgine teşekkürler...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://herteldensite.yetkin-forum.com
Rongaz
üye
Rongaz

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 2097
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 61

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:47 pm

SEVGİLİ CÜNEYT KARDEŞİM

EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI POSTA ADRESİNE İLETMİŞ BULUNUYORUM, HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, SAĞOLASIN, VAROLASIN...Very Happy 


SEVGİLERİM VE SAYGILARIMLA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cüneyt Kaptan
Admin
Cüneyt Kaptan

Adı: : M.Cüneyt Işıtman
Doğum Tarihi : 30/06/55
Erkek Mesaj Sayısı : 2774
Kayıt tarihi : 25/09/09
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:50 pm

Sv.Demirhan ilgine teşekkürler,selamlar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
https://herteldensite.yetkin-forum.com
cahit1956
üye
cahit1956

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyC.tesi Ağus. 17, 2013 4:46 am

Sevgili rongaz,
3/3 Antik helen zamanında...... P_İGNON
12/6 Güzel..... _ _ _ S
13/2 Kökeni Kuzey batı hindistan alfabesi.... KHA_ _ ŞN

Teşekkür ederim....
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
Rongaz

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 2097
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 61

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyC.tesi Ağus. 17, 2013 5:08 am

SEVGİLİ CAHİT

3/3 : PAİGNON
12/6 : MİS
13/2 : KHAROŞİ


KOLAY GELSİN...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cahit1956
üye
cahit1956

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPaz Ağus. 18, 2013 2:08 am

sv. rongaz tşk ederim.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
Rongaz

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 2097
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 61

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPaz Ağus. 18, 2013 2:10 am

RİCA EDERİM, SEVGİLİ CAHİT, TAKILDIĞINIZ YER OLURSA BEN BURALARDAYIM...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cahit1956
üye
cahit1956

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPaz Ağus. 18, 2013 4:58 am

sv rogaz 14-3 ss duyulmamış az kullanıLAN   i-şa-yat    tşk ederim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
tevrat
üye
tevrat

Adı: : Tevrat Pamuk
Doğum Tarihi : 06/05/54
Erkek Mesaj Sayısı : 435
Kayıt tarihi : 30/09/09
Yaş : 67

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPaz Ağus. 18, 2013 5:07 am

S.S.14-3: Duyulmamış az kullanılan sözcüklerle kurulan cümleler: İNŞAİYAT
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
Rongaz

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 2097
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 61

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPaz Ağus. 18, 2013 5:46 am

SEVGİLİ TEVRAT

TEŞEKKÜRLER EDİYORUM, BENİM YOKLUĞUMU HİSSETTİRMEMİŞSİNİZ...Smile

SEVGİLERİM VE SAYGILARIMLA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
cahit1956
üye
cahit1956

Adı: : cahit uğurlu
Doğum Tarihi : 18/03/56
Erkek Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 65

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPtsi Ağus. 19, 2013 1:40 am

Sv.rongaz. 8-2 geminin demir alması -rsa. Ya 6-2. Erzincan köylerinde kadınların feslerine...annek. Buldum. Cevap bekliyorum tşk ederim..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Rongaz
üye
Rongaz

Adı: : Demirhan Önen
Doğum Tarihi : 01/05/60
Erkek Mesaj Sayısı : 2097
Kayıt tarihi : 26/09/09
Yaş : 61

KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI Empty
MesajKonu: Geri: KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI   KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI EmptyPtsi Ağus. 19, 2013 8:11 am

SEVGİLİ CAHİTİRSA
ANNİK

KOLAY GELSİN...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
KAPTANCA 08 AĞUSTOS 2013 BULMACASI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: KARE BULMACALAR :: KAPTAN'CA BULMACA :: KARE BULMACALAR-
Buraya geçin: