SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ - SİTEMİZİN YAŞI: 4284 GÜN - SON ZİYARETİNİZ: - KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİM,LÜTFEN KENDİNİZİ ÖZLETMEYİN.
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

- Kayıt Anlaşması


Forumun hizmet kuralları

Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyalı mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, adminlerin ya da webmasterların (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamıyacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-posta adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yolluyor)

-Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ya da kanunlarla çelişecek içerikler yasaktır.
-yasaya aykırı pratikler yasak;
-başka bir sitenin haberlerini yayıyorsanız, bu site bunu kabul etmeldir. Bu sitenin yöneticilerin yaptıkları işlere saygı duymak için sitenin adressini yazın !
-mesajları sadece bir kere yollayın.Yoksa tatsız oluyor!
-Yazım yanlışlarına ve gramer'e dikkat edin.SMS stillini tavsiye etmiyoruz!

Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce siteden uzaklaştırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilir). Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Aşağıdaki "kabul ediyorum" linkine basarak :
-yukarıdaki bütün kuralları okuduğunuzu kabul ediyorsunuz;
-yukarıdaki bütün koşulların bağlayıcılığını kabul ediyorsunuz;
-Forumun moderatörlerine bir konuyu değiştirmekte,silmekte izin veriyorsunuz.

  • SİTE KULLANIMI VE UYULMASI GEREKEN KURALLARI

 

MADDE 1-MİSYONHer türlü bilgi ve genel kültüre açık olmak inancı ile güzel Türkçemiz başta olmak üzere evrensel boyutta,kültür,ilim,bilim,sanat,örf,adet,Vb.Her türlü gerçek bilgiye ulaşılmasının önemini kavramış,bunların değerini bilen,"bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıptır"diye düşünen her insana "Sevgili" diye hitap eden dostlar meclisi kurmak ve geleneksel aile yapısı içinde; "Büyükleri saymak,küçükleri sevmek"ilkesi ile önce saygı sonra sevgiyi düşünen bir güzel paylaşım ortamı oluşturmaktır.

MADDE 2 - AİLE ÜYELİĞİ

a)Foruma Üye olan her dostumuz, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

b) Kayıt sırasında doldurulması zorunlu alanların mutlaka eksiksiz olarak tamamlanması gerekir.Buradaki bilgiler ile her aile ferdimiz birbiri hakkında daha çok şey öğrenmiş ve birbirini daha iyi tanıma fırsatı bulacaktır.

c) Ailemize kayıt olma yaşımız min.16 olup 18 yaşından küçük üyelerimiz,kayıt sırasında mutlaka velilerinin onayını alabilmemiz için gerekli bilgileri vermelidirler.aksi takdirde maalesef üyeliğin aktivasyonu mümkün olmayacaktır.

d) Her üyemiz kayıt sırasında verecekleri bilgilerinden sorumlu olacak ve aksinin tesbiti ile adminlerin takdirine bağlı olarak üyeliğini kaybedebilecektir.

e)Üye olurken ahlaksız isim seçilmemeli, İmzalarda siyasi amaçlı yazılar ve reklam yapılmamalıdır. Avatar olarak kesinlikle Üyemizin kendi resmi veya site içindeki avatar galerimizden bir resim seçilerek konulmalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış birşeydir.

f)Kayıt sözleşmesi kabul edildiğinde, Site,ve forumlarında T.C. yasalarına aykırı mesaj yazmak da kabul edilmiş olmaktadır. Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar yasal olmayan ya da itiraz edilebilecek her türlü materyali mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak olsa da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, adminlerin (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamıyacağı da peşinen kabul edilmiş demektir.

g)Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada Politika ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadeceAdminlerin takdirine kalmış birşeydir.

MADDE 3 - FORUM KULLANIMI

a)Forum içi yazışmalarda; Her dostumuzdan ailemize yakışır bir biçimde saygı,sevgi ve ciddiyet sınırları içinde ifadelere yer vermesi beklenir.Aksi davranışlar halinde ilgili dostumuza site yöneticilerimiz tarafından yapılacak yazılı yada şifahi uyarılarına rağmen devamı halinde üyeliklerinin silinmesi yoluna gidilecektir.

b)Foruma yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Bu konuya dikkat etmenizi özellikle rica ediyoruz.Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşırlar veya silerler.

c)Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz.Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

d)Ailemiz üyeleri, kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak ayarlarındaki herhangi bir bilgiyi değiştirebilirler.

e)Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler.Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Daha önce açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir

f)Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticiler görmeden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere veya admin'e bildiriniz.

g)Uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

h)Forum'un resmi dili Türkçe'dir,uluslararası konuşulan dil olan İngilizce'de kullanılabilir.Diğer dillerin kullanımı Yönetici iznine bağlıdır. Kabul edilen alfabe latin alfabesidir.

j)Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.Ayrıca Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

k)Fıkra dahi olsa Türk gelenek ve göreneklerine aykırı yazılar yayınlamak; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsellik içeren yazılar yazmak ve bu konularda resimler yayınlamak; küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır.

MADDE - 4 BİLİNMESİ GEREKEN KONULAR

a)Forum Kurallari her Zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir Kural yoktu diye itiraz edilemez.

b)Forum'a 180 gün (6 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerinin silinmesi,Forum yönetimi tarafından gerekli görüldüğünde uygulanabilir.

c)Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

d)Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.

e)Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla Profesyonel Kişiler tarafından fikir alişverişinde, bilgi paylaşımında bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca yaptığınız Paylaşımlar için hiç bir sey talep edilemez.

f)Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya yöneticilerinin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

g)Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır !

h)Pornografik içerik,yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları, kumar ve kumar ile alakalı içerik, silah ve silah mühimmatlarının satış ve tanıtımı tez yada öğrenci makalelerinin satışı yada tanıtımı Kesinlikle Yasaktır!!!

 

j)Site içerisinde yayınlanan bütün Resimler Logolar ve yayınlanan yazılar sahibine ve yayıncısına aittir.

k)Hack-Hacking konusunda sadece güvenlik önlemleriyle ilgili bilgiler yer alabilir. Bunun dışında hack-hacking içerikli hiçbir materyal forumda barındırılamaz.

m)Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar. Uyarı yapılması yetkili insiyatifindedir.

n)Üyelik sonlandırılması sadece kesin olarak kurallara uymayan kişilere uygulanır. Bunun haricindeki üyelik sonlandırılması, yazıların silinmesi, üyeliğin silinmesi gibi istekler geçersizdir çünkü yazılar ve yazan üye isimleri foruma mal olmuştur. Bu tür isteklere cevap verilmeyecektir.

o)Daha once forumdan uzaklaştırılan üyeler, Yeni nick (rumuz) ile foruma uye olup tartışmalara katılamazlar, Bu tür üyeler farkedildikleri zaman direk ban edilir, uzaklaştırılırlar.

p)Bu internet sitesi yöneticileri sitenin yayın politikasında, görsel ve teknik altyapısında, Forum kuralları,kullanım sözleşmesi, üyelik sistemi, politikalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

r) Bu internet sitesi'ne üye olan yada mesaj yazan herkez Yukarıdaki kuralları Okuyup kabul etmiş sayılacaktır...

MADDE - 5 YÜRÜRLÜKBu Site Kullanım ve Uyulması gerekli Kuralları,Yayımlandığı tarihten itibaren geçerlidir...